E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nëse keni shtypje të lartë të gjakut, studiuesit australianë kanë zgjidhje të re për ju, por me këtë ndoshta mund të mbeteni pa miqtë tuaj. Arma sekrete është hudhra, thuhet në studimin e botuar në revistën ‘Maturitas’.
Me ilaçe kundërmuese kundër shtypjes së lartë të gjakutNëse keni shtypje të lartë të gjakut, studiuesit australianë kanë zgjidhje të re për ju, por me këtë ndoshta mund të mbeteni pa miqtë tuaj. Arma sekrete është hudhra, thuhet në studimin e botuar në revistën ‘Maturitas’.

Në studimin 12 javësh të 50 pacientëve, Karen Reid dhe kolegët e saj nga universiteti në Adelaide, kanë zbuluar se ata të cilët në ditë marrin katër kapsula me ekstrakt të hudhrës, kanë përafërsisht 10 mm Hg shtypje më të ulët të gjakut, në krahasim me ata që marrin placebo.

Reid thotë se hudhra në ndonjë formë tjetër, e freskët apo në pluhur, nuk e ka ndikimin e njëjtë.

Publikuar: 27.11.2010 | 11:59
Lexuar: 1405 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime