E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në Operën dhe baletin e Maqedonisë sonte do të shfaqet premiera e baletit modern "Zoti im" e koreografit zviceran Artur Kugelajn, në të cilën marrin pjesë 12 balerinë nga TOB
Premierë e baletit modernNë Operën dhe baletin e Maqedonisë sonte do të shfaqet premiera e baletit modern "Zoti im" e koreografit zviceran Artur Kugelajn, në të cilën marrin pjesë 12 balerinë nga TOB. Muzika është e gjermanit Kristian Mejer, i cili për performimin e sotëm ka përgatitur 12 minuta meterial plotësues.

Baleti është rimejk me plotësimin e shfaqes "Dios mios" të kompanisë meksikane të kërcimit modernt „Ballet Teatro del Espacio“, në të cilën kanë performuar 20 kërcimtarë dhe ishte shfaqur premirë para dy viteve në operën Palacio de Bellas Artes në Meksikë.

Në pres-konferencën e javës së kaluar shfaqja ishte paralajmëruar si një përjetim special dhe produksion që do të mbahet mend.

Publikuar: 27.05.2009 | 02:59
Lexuar: 3068 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime