E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Lajmin e ka bërë të ditur shtëpia e ankandeve Christie’s. Dokumenti në fjalë mban të shkruar me ar emrin e presidentit historik të Shteteve të Bashkuara.
Historia e Amerikës në ankand


Një pjesë e historisë amerikane del në ankand. Më 22 qershor do të nxirret në shitje kopia e Kushtetutës me yje dhe vija që i përkiste presidentit George Washington.

Lajmin e ka bërë të ditur shtëpia e ankandeve Christie’s. Dokumenti në fjalë mban të shkruar me ar emrin e presidentit historik të Shteteve të Bashkuara.

Në shitje do të dalë edhe dokumenti “Bill of Rights”, 10 amendamentet e para të Kushtetutës që përfshijnë liritë thelbësore.

Dokumenti daton në vitin 1789 dhe përfshin nota të shkruara me dorë nga Washington. Sipas vlerësimeve paraprake, çmimi mund të variojë nga 2 deri në 3 milionë dollarë.


Publikuar: 14.06.2012 | 13:34
Lexuar: 1315 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime