E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ajo është zhytur në plot 6671 m nën det, duke e bërë këtë një shifër rekord. Nëndetësja e riparuar është zhytur në këtë thellësi duke i ardhur në ndihmë njerëzve për kërkime shkencore të nëndheshme.
Kinezët thyejnë rekordin e thellësive ujore
Rekordet janë bërë për t’u thyer. Këtë gjë më mirë duket se e kanë zbatuar kërkuesit kinez, pasi rekordi i radhës është thyer nga një nëndetëse kineze.

Ajo është zhytur në plot 6671 m nën det, duke e bërë këtë një shifër rekord. Nëndetësja e riparuar është zhytur në këtë thellësi duke i ardhur në ndihmë njerëzve për kërkime shkencore të nëndheshme.

Deri në fund të muajit Korrik nëndetësja do të prek kuotën e 7000 metrave. Me këtë nëndetëse Kina favorizohet më shumë nga vendet e tjera për nisjen e kërkimeve dhe zbulimeve në fund të detit. Në këtë mënyrë Kina po kthehet në një superfuqi botërore edhe në saj të resurseve të saj të paimagjinueshme.

Publikuar: 21.06.2012 | 09:17
Lexuar: 880 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime