E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Natën e parë të festivalit do ta hapë grupi "2Late" nga Varshava, ndërsa pas tyre do të performojë grupi atraktiv grek "Balkan Colla" nga Selaniku.
Në Ohër edicioni i 11-të i festivalit muzikor
Në organizim të shtëpisë producente "Treto uvo" më datën 10-të dhe 11-të të këtij muaji në Teatrin antik në Ohër do të mbahet edicioni i njëmbëdhjetë i festivalit tradicional muzikor "Balkan Music Square".

Natën e parë të festivalit do ta hapë grupi "2Late" nga Varshava, ndërsa pas tyre do të performojë grupi atraktiv grek "Balkan Colla" nga Selaniku.

Natën e dytë të festivalit do ta hapë këngëtari i njohur portugez në stilin autentik muzikor "Fado" - Mario Moita nga Evropa, ndërsa menjëherë pas tij koncert gjatë gjithë mbrëmjes do të mbajë folk ylli maqedonas - Mile Kuzmanovski.

Hyrja në festival është falas

Publikuar: 07.08.2012 | 11:28
Lexuar: 1319 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime