E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nesër do të vendoset gurthemeli i Shtëpisë së Artit në afërsi të fshatit, Lisec për gjatë rrugës Tetovë-Kodra e Diellit, e cila do të jetë e adoptuar për ekspozita të ndryshme për artistët tetovarë dhe jashtë Tetovës.
Në Tetovë nesër vendoset gurthemeli i Shtëpisë së Artit

Nesër do të vendoset gurthemeli i Shtëpisë së Artit në afërsi të fshatit, Lisec për gjatë rrugës Tetovë-Kodra e Diellit, e cila do të jetë e adoptuar për ekspozita të ndryshme për artistët tetovarë dhe jashtë Tetovës.

"Jemi e vetmja shoqatë e artistëve e kësaj natyre dhe jemi të vetmit artist që kemi tokë në pronësi të shoqatës që na u dhurua para disa muajve nga ana e një banori të fshatit Gajre", thonë nga Shoqata e Artistëve Figurativ të Tetovës.

Publikuar: 30.10.2009 | 20:09
Lexuar: 1841 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime