E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Hollywood, 15 dhjetor – Filmi Up In the Air, me rolin kryesor të Goerge Clooney, po udhëheq nominimet për çmimin e Globit të Artë.
Filmi Up In the Air i George Clooney udhëheq nominimet për Globin e Artë

Filmi gjithashtu është nominuar për dramën më të mirë, aktorin më të mirë për Clooney dhe regjisorin më të mirë për filma, Jason Reitman.
Sir Paul McCartney dhe U2 janë në garë kundrejt njëri tjetrit për këngën më të mirë origjinale.
Emily Blunt është e nominuar për rolin e Mbretëreshës Victoria në filmin The Young Victoria dhe Kenneth Branagh, për dramën detektive të BBC Wallander, që është e nominuar në kategorinë e televizionit. Ngjarja e vitit të ardhshëm, e cila do të mbahet me 17 janar, do të prezantohet nga Ricky Gervais. (koha net)Publikuar: 15.12.2009 | 10:49
Lexuar: 1639 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime