E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Goli i Luca Tonit, i shënuar në minutën e 41-të ishte fatal për ekipin Rosanero, i cili mbetet në kuotën e 32 pikëve, pesë më pak se Genoa, e cila barazoi me Interin, 0:0.
Palermo bie nga liga, shpëtojnë Genoa e Torino

Palermo ka rënë përfundimisht nga liga. Skuadra siciliane i është bashkuar Pescaras dhe Sienas, duke garuar sezonin e ardhshëm në Serie B, pas humbjes me rezultat 1:0 që e pësoi nga Fiorentina sot, në xhiron e 37-të në Serie A.

Goli i Luca Tonit, i shënuar në minutën e 41-të ishte fatal për ekipin Rosanero, i cili mbetet në kuotën e 32 pikëve, pesë më pak se Genoa, e cila barazoi me Interin, 0:0.

Ndërkaq, Torinos së Migjen Bashës i mjaftoi barazimi 1:1 me Chievon e Samir Ujkanit dhe Përparim Hetemajt, për ta siguruar së paku edhe një vit në elitën e futbollit italian.

Publikuar: 12.05.2013 | 17:35
Lexuar: 668 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime