E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mediat në Rusi njoftuan për të paktën 9 të vdekur nga një shpërthim në një minierë në rajonin verior Murmansk.
Nëntë të vdekur në një minierë në Rusi


Ndërkohë, zyrtarët e Ministrisë së Emergjencës thanë se numri i të vdekurve ka shkuar në 12.


Zëdhënësja e ministrisë tha se shpërthimi ka ndodhur mbrëmë kur punëtorët po hynin në minierë, nga e cila nxirren materiale për prodhimin e plehrave.

Nga shpërthimi janë plagosur pesë minatorë, ndërsa njëri konsiderohet i zhdukur.


Publikuar: 12.12.2008 | 16:59
Lexuar: 1172 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime