E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Hapja do të bëhet në shehsin “Skenderbe”, ku do të jenë prezent kryetari i Qytetit të Shkupit z. Koce Trajanovski, kryetari i Komunës Çair z. Izet Mexhiti dhe nikoqirja e manifestimit z-nja Sermine Purini, drejtor i Qendrës Informative Kulturore – Shkup.
Tingujt e Çarshisë  2013 me 12 shtator në Shkup


Qendra Informative – Kulturore në Shkup ka nderin dhe kënaqësinë e veqantë t’ju ftojë në manifestimin tradicional “TINGUJT E ÇARSHISË”. Manifestimi do të mbahet në Çarshinë e vjetër në disa lokacione......në datën 12 shtator,2013 (ditë e enjte), me fillim në orën 13:00 deri në orën 24:00.

Hapja do të bëhet në shehsin “Skenderbe”, ku do të jenë prezent kryetari i Qytetit të Shkupit z. Koce Trajanovski, kryetari i Komunës Çair z. Izet Mexhiti dhe nikoqirja e manifestimit z-nja Sermine Purini, drejtor i Qendrës Informative Kulturore – Shkup.

Nga ora 13:00 deri në orën 20:00 tradicionalisht do të ketë program të larmishëm në të gjitha rrugët e Çarshisë së vjetër ndërsa në orën 21:00-24:00 në Kurshumli Han do të mbahet Sofra shqiptare me mysafir: Edi Furra me orkestrën “Lirikët” dhe Sinan Vllasalliu.

Publikuar: 10.09.2013 | 15:05
Lexuar: 1335 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime