E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas medieve ndërkombëtare, sulmi ka ngjarë në një spital fushor që gjendet në afërsi të kufirit siriano-turk.
15 vdesin, 65 lëndohen nga sulmi në spitalin fushor sirian
Të paktën 15 veta kanë vdekur dhe 65 të tjerë janë lënduar të dielën nga sulmi në një spital fushor në Siri.

Sipas medieve ndërkombëtare, sulmi ka ngjarë në një spital fushor që gjendet në afërsi të kufirit siriano-turk.

Shpërthimi i një makine bombë, thuhet se ka shkatërruar pothuajse tërësisht këtë spital të improvizuar.

“Të vrarët dhe të plagosurit janë kryesisht pacientë dhe personel mjekësor të këtij spitali fushor”, ka thënë një aktivist sirian.

Publikuar: 23.02.2014 | 13:06
Lexuar: 570 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime