E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

E dimë që ushqimi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e gjithsecilit prej nesh, aq më tepër në shëndetin e personave që vuajnë nga sëmundjet kronike.
Hipertensioni, ushqimet që duhet të konsumoni


E dimë që ushqimi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e gjithsecilit prej nesh, aq më tepër në shëndetin e personave që vuajnë nga sëmundjet kronike.

E dimë që ushqimi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e gjithsecilit prej nesh, aq më tepër në shëndetin e personave që vuajnë nga sëmundjet kronike.

Kështu, këta persona duhet të kenë kujdes në përzgjedhjen e ushqimit që konsumojnë. Ja disa mënyra se si duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj dhe ushqimet që duhet të konsumoni për uljen e tensionit:

1. Çokollatë e hidhur

2. Thjerrëzat

3. Drithërat

4. Frutat dhe perimet e ndryshme

5. Prodhimet e ndryshme të qumështit.

6. Fasulet dhe të gjitha derivatet e tyre.

7. Peshku apo kapsulat Omega 3

8. Patatja ngjyrë vjollce

9. Panxhari ngjyrë rozë

10. Arrat

Publikuar: 03.05.2014 | 17:26
Lexuar: 685 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime